Září 2012

30.09.2012 15:49

Už je za námi první měsíc školního roku, utekl jako voda a my jsme toho opět kromě vyučování zažili docela dost. Nejprve jsme uvítali nové prvňáčky, ve školní družině zahájili celoroční soutěž skupinek, které se budeme věnovat jednou týdně. V první třídě si stále užíváme nového nábytku a počítačových programů, ve druhé třídě máme krásné nové počítačové stoly a zprovozněný data projektor a velkým plátnem, takže to tam vypadá jako v kině.

Také školní jídelna se přes prázdniny změnila - je nově zrekonstruovaná přípravna i kuchyň, takže paní kuchařce se zase bude lépe vařit.

V družině nám přibyly některé nové hračky a paní vychovatelka načerpala přes prázdniny novou inspiraci pro soutěže, hry a různé výtvarné hříčky.

Paní ředitelka s paní učitelkou úspěšně běhěm září dokončily projekt Tady jsem doma, my teď využíváme nové zajímavé učební materiály. Nejvíce se nám zatím líbí Pověsti Moravskotřebovska a knižka s úkoly o kouzelníkovi Hemakrexovi. Také projekt Evropské unice Peníze do škol se chýlí ke zdárnému konci.

V září jsme navštívili divadelní představení Aladinova lampa a výstavu Středověk v Moravské Třebové. Povedené fotografie si můžete prohlédnout na https://zs-dlouhaloucka.rajce.idnes.cz/