Prosinec

30.12.2011 19:57

Poslední měsíc v roce pro nás začal netrpělivě očekávanou akcí a tou byla Dětská merenda 3. 12., kde se představily děti z mateřské školy se svým pěveckotanečním vystoupením a zahanbit se nenechali ani žáci základní školy, kteří zpívali, tančili, bubnovali na lahve a recitovali básničky všem rodičům,  prarodičům a ostatním, kteří měli zájem strávit příjemné sobotní odpoledne v kulturním domě. Všichni jsme nadšeně tleskali vystoupení kejlklířů a světelné show. Večer se opět mohli pobavit rodiče na již druhém  školním plese ve stylu Black and white. Nesešlo se nás sice tolik jako loni, ale i přesto se všichni dobře bavili.

5. 12. nás ve škole navštívil Mikuláš, anděl a čert s nadílkou. Všechny děti předvedly básničku, písničku či společné vystoupení, které si připravily a slíbily, že budou celý rok hodné.

A co se dělo ve škole celý prosinec? V družině měla paní učitelka pro děti připravené soutěže, hry a úkoly na každé odpoledne. Kdo vyhrál, mohl si vybrat drobný dáreček z Mikulášovy kapsy. A protože dárky je pěkné nejenom dostávat, ale i rozdávat, připravovaly se během pracovních činností, ve výtvarném kroužku nebo odpoledne v družině také pěkné dárečky pro maminky, tatínky, babičky, dědečky a další šťastlivce. Děti si vyrobily svícínek z perníčků, dárkovou taštičku, přáníčka, kouzelnou lahvičku, obrázek s vánočním motivem a zvonečky na stromeček.

20. 12. jsme vyrazili do Moravské Třebové, kde jsme navštívili v muzeu expozici s múmií a jinými exponáty z Indie, Egypta a cizokrajných zemí. Pak jsme opět vyzkoušeli naše bruslařské umění a odpoledne připravovali drobné dárky s přáním pro školní přátele.

21. 12. už se přiblížil Štědrý den a tak i nás čekala vánoční besídka s koledami, vánočními básničkami, vyráběním a pouštěním lodiček s plamínkem a samozřejmě rozbalování dárečků. Na nikoho Ježíšek nezapomněl a všichni našli dárečky, se kterými si vydrželi hrát celé dopoledne. 

Jestliže se chcete podívat na některé fotečky z prosince, mrkněte zde     https://zs-dlouhaloucka.rajce.idnes.cz/prosinec_2011

—————

Zpět