Prosinec 2012

21.12.2012 20:58

Měsíc prosinec začal ve znamení zábavy. Každoročně pořádaná akce Merenda se letos velmi vydařila. Hudebním odpolednem provázel DJ, proběhlo slosování o ceny, děti ze ZŠ a MŠ předvedli, co umí zazpívat, zatančit nebo přednést básničku. Zlatý hřeb večera bylo rozsvícení vánočního stromku před domem velitele místních hasičů p. Tomana. Ve středu 5. prosince přišli do ZŠ a MŠ čerti s Mikulášem, zkontrolovat, zda byly děti za uplynulý rok hodné a nadělit jim sladkosti. V úterý 11. prosince jsme si vyrobili maličkosti z papíru ve výtvarných dílničkách v Moravské Třebové a dozvěděli se více o vánočních zvycích. Ve čtvrtek 13. prosince do školy zavítalo loutkové divadýlko z Městečka Trnávky, které nám zahrálo pohádku S čerty nejsou žerty. Ve středu 19. prosince jsme si vyrazili zabruslit na Zimní stadion do Moravské Třebové. Celý měsíc ve školní družině byl ve znamení soutěží o balíčky. Poslední prosincový den 21. 12. jsme zakončili posezením u vánočního stromku, ochutnali cukroví, podívali se na vánoční pohádku a rozdali si dárečky.